Kontaktujte nás: +420 777 910 813 | info@zuliao.cz

Zuliao

Čínská reflexní masáž nohou dle dr. Wang Fuyina

Masážní postupy na začátku a konci celkové masáže

Na této stránce najdete 4 videa. 2 videa obsahují masážní otevírací postup na úvod masáže nohou. Tento postup je určen na uvolnění a prohřátí končetiny před zahájením masáže jednotlivých zón. Další 2 videa obsahují závěrečnou sekvenci masážních kroků k uzavěření masáže na noze.

Napravující a uvolňující techniky ozdravné masáže nohou na úvod masáže

Tato masážní sestava se používá na začátku masáže (levá končetina) a v polovině masáže (pravá končetiny). Jedná se o sled přípravných technik, které končetinu uvolní a prohřejí. Teprve po této úvodní sekvenci se přechází k masáži jednotlivých reflexních okrsků. Úvodní postup se provádí za účelem zvýšení efektu účinku masáže jednotlivých reflexních zón. 

Úvodní masážní sestava na levé končetině

Tato masážní sestava se provádí na samém začátku celkové masáže. Po provedení sledu technik přecházíme k masáži plosky na levé končetině.

Úvodní masážní sestava na pravé končetině

Tato masážní sestava se provádí v polovině celkové masáže po ukončení masáže všech regionů levé končetiny. Po provedení sledu technik přecházíme k masáži plosky na pravé končetině.

Závěrečné uvolnění končetiny

Masáž končetiny zakončíme opětnovným promasírováním 4 základních zón (ledviny, močovod, močový měchýř a močová trubice). Poté provedeme několik technik na uvolnění a prohřátí končetiny. 

Závěrečné uvolnění levé končetiny

Závěrečné uvolnění levé končetiny následuje po masáži nártní strany nohy. Tím se masážní zákrok na levé končetině ukončí, noha se zabalí do ručníku či deky, aby nevychladla. Nyní se nacházíme v polovině celkového masážního zákroku. Poté se přejde k úvodním masážním technikám na pravé končetině a postupně opakujeme zákrok na celé pravé končetině.

Závěrečné uvolnění pravé končetiny

Po dokončení masáže na reflexních zónách nártní strany nohy přejdeme k závěrečnému uvolnění pravé končetiny. Tím se celá masážní procedura zakončí.


Celkový masážní postup

Jak namasírovat všechny zóny ve správném sledu a jak zapojit všechny oblasti plosky do celkového masážního protokolu najdete zde.

Videa s celkovým masážním postupem - zde


Videa jsou doprovodným výukovým materiálem ke knize dr. Wang Fuyina a dr. Wang Yana s názvem Masáže nohou pro zdraví - čínská ozdravná metoda pěstování života vydané nakladatelství TCM Consulting and Publishing.

Videa byla zpracována školou Andao Institute. 


Veškerá práva jsou na tyto materiály jsou vyhrazena. Jakékoliv šíření, kopírování, zpeněžování či jiné nakládání s částmi či celými video materiály není povoleno s vyjímkou písemného souhlasu školy Andao Institute.

© Copyright - Andao Institute 2021